Inteligentne nowoczesne domy – jakie technologie są na czasie?

2019.05.20

1 minuta i 48 sekunda

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Inteligentne nowoczesne domy – co najczęściej stosuje się w polskich domach?
  • Internet of Things (IoT) - technologia, która zmieni świat

Niniejszy artykuł pod tytułem Najpopularniejsze emotikony – musisz je poznać! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Najpopularniejsze emotikony – musisz je poznać! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Inteligentne nowoczesne domy, to domy, którymi można sterować z poziomu telefonu komórkowego. Można je zintegrować je z kalendarzem Google, a także zezwolić na to, by monitoring przesyłał zdjęcia wprost na nasze urządzenie mobilne. Co jeszcze jest modne?

Inteligentne nowoczesne domy – co najczęściej stosuje się w polskich domach?

Inteligentne nowoczesne domy to domy, które potrafią automatycznie sterować oświetleniem i ogrzewaniem domu. To zresztą najczęściej stosowane funkcjonalności, jeśli chodzi o inteligentne rozwiązania w polskich domach.

Poprzez automatyczne sterowanie roletami można znacznie zwiększyć komfort domowników, ułatwić im poranne pobudki, a także zasypianie wieczorem. To rozwiązanie, które pozwala także uniknąć przegrzania lub wychłodzenia domu.

Inteligentne nowoczesne domy wyróżnia łatwość w sterowaniu ogrzewaniem oraz możliwość zoptymalizowania kosztów eksploatacji budynku. Systemy instalowane w energooszczędnych domach potrafią przewidzieć tempo nagrzewania i wychładzania pomieszczeń. Możliwe jest zaprogramowanie ich tak, by wykorzystywały optymalnie ciepło, a nawet działały odmiennie w różnych pomieszczeniach, w zależności od potrzeb domowników.

Internet of Things (IoT) – technologia, która zmieni świat

Internet Rzeczy (z języka angielskiego Internet of Things) to koncepcja bazująca na idei łączności między urządzeniami. Zgodnie z nią urządzenia mogą się między sobą komunikować, przetwarzać dane oraz je wymieniać, bez udziału człowieka, za pomocą bezprzewodowej sieci komputerowej.

Zastosowanie Internet of Things w domu polega na połączeniu ze sobą systemu alarmowego, urządzeń RTV i AGD oraz urządzeń mobilnych. Dzięki temu możemy sterować całym domem z poziomu jednego małego urządzenia, np. telefonu, komputera, pilotów lub prostego przycisku na ścianie.

Technologia Smart Home dopiero się rozwija, ale już widać, że jesteśmy u progu ogromnej rewolucji informatycznej. To już nie jest science-fiction. Maszyny mogą nam pomagać na każdym kroku i poprawiać komfort naszego życia każdego dnia. Kolejnym wyzwaniem jest zaprogramowanie je w taki sposób, by ich użytkowanie było bezpieczne i nikt niepowołany nie włamał się do urządzeń, zakłócając ich poprawną pracę.