Jak skutecznie działać w e-commerce? Przeczytaj, jeśli chcesz, by Twój sklep zarabiał!

Istnieje wiele technik działania w e-commerce. Co zrobić, by przyciągać na naszą stronę nie tylko odwiedzających, ale i klientów? Jak skutecznie sprzedawać w Internecie? Zapraszamy do lektury!

Pozycjonowanie strony sklepu

Prowadzenie sklepu internetowego to duże wyzwanie na ciągle zmieniającym się rynku e-commerce. Jedną z metod skutecznego działania w e-commerce jest optymalizacja strony internetowej zgodnie z zasadami SEO. Dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu sklep będzie się pojawiał wyżej w rankingach wyników wyświetlanych przez popularne wyszukiwarki internetowe i na stronę będzie trafiało więcej osób – potencjalnie zainteresowanych klientów!

Szybkość ładowania się strony i jej responsywność

Świadome budowanie wizerunku marki w e-commerce to nie tylko pozycjonowanie SEO. Aby strona była bardziej zachęcająca dla odbiorców i ładowała się szybciej, można skompresować pliki graficzne oraz wdrożyć technologię AMP. Ważnym aspektem jest także responsywność strony, czyli jej dostosowanie do urządzeń mobilnych, z których coraz częściej korzystają klienci.

Darmowa wysyłka

Jednym ze skutecznych wabików na klientów może być darmowa wysyłka. Aby jednak akcję promocyjną przeprowadzić bez strat dla sklepu, należy dokładnie przeanalizować jej koszty i potencjalne zyski.

Sklep internetowy a WordPress

Jeśli szukasz dobrego rozwiązania dla swojego sklepu internetowego, warto wykorzystać potencjał systemów CMS i połączenie WordPress + WooCommerce (wtyczka), dedykowane branży e-commerce. Dzięki platformie WordPress można założyć stronę internetową lub bloga, natomiast wtyczka pozwala przekształcić witrynę w sprawnie działający sklep internetowy.

WooCommerce umożliwia wdrożenie podstron takich jak koszyk produktów, panel klienta oraz opisy produktów. Biznes można zintegrować z zewnętrznymi systemami płatniczymi oraz zintegrować z firmami kurierskimi.

Zautomatyzowanie pracy

Jednym z nowoczesnych rozwiązań w e-commerce są systemy ERP – oprogramowanie biznesowe do zarządzania firmą. To rozwiązanie, które może znacznie poprawić efektywność pracowników, zredukować koszty prowadzenia biznesu i podwyższyć zyski sprzedażowe. Dzięki oprogramowaniu ERP łatwiej jest zarządzać pracownikami, magazynami oraz dostawami. To realna oszczędność dla firmy, ponieważ  możliwe jest zautomatyzowanie większości działań w firmie, niezależnie od jej rozmiaru.