Jak wybrać najlepszy coworking?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak wybrać najlepszą przestrzeń do coworkingu? Jakie warunki powinno spełniać biuro coworkingowe? Dla kogo coworking jest idealnym rozwiązaniem? Zapraszamy do lektury!

Coworking – co to takiego?

Coworking to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy na wynajętej przestrzeni. Taka forma pracy jest coraz bardziej popularna nie tylko na świecie, ale i w Polsce, korzystają z niej głównie freelancerzy oraz dostawcy usług outsourcingowych.

Na czym polega coworking?

Coworking, czyli współdzielenie biura to doskonały sposób na to, by w codziennej pracy uniknąć korporacyjnej atmosfery. Praca na zasadzie freelance jest coraz bardziej popularna także w Polsce, rośnie więc zapotrzebowanie na tego typu miejsca. W przestrzeni coworkingowej mogą pracować razem startupowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i freelancerzy z wielu różnych branż – dziennikarskiej, IT, graficznej, handlowej, PR, HR oraz eventowej. Coworking to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów na rynku wynajmu biur, kreatywną przestrzeń do pracy oferują przedsiębiorcom nawet biblioteki, restauracje i klubokawiarnie. Do stworzenia takiego miejsca wystarczy kilka stolików, wygodne fotele, dobra kawa, inspirujące wnętrze i szybki Internet!

Jakie są zalety coworkingu?

Coworking to dobre rozwiązanie dla osób poszukujących inspirującej przestrzeni do pracy. W przestrzeni coworkingowej można poszerzać międzybranżowe kontakty i nawiązywać ciekawe znajomości biznesowe. Poza wygodnym i komfortowym miejscem jest to więc świetna szansa na networking! Dla kogo jeszcze dobrą opcją jest coworking? Przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy dopiero otwierają swoje biura, chcą rozwinąć działalność i poszukują nowoczesnych miejsc do pracy dla swoich pracowników.

Jakie warunki powinno spełniać biuro coworkingowe?

Dobre i nowoczesne biuro coworkingowe powinno być otwarte i dostępne dla pracowników przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i posiadać szybki i bezprzewodowy dostęp do Internetu. Dodatkowe udogodnienia, które mogą pojawić się w miejscu coworkingowym to inspirujące i sprzyjające kreatywnej pracy wnętrze, pyszna kawa, przestrzeń sanitarna oraz kuchnia dla pracowników.

Jeśli myślisz o wynajmie biura coworkingowego, zwróć uwagę na okres wynajmu oraz okres wypowiedzenia. Aby zwiększyć cyberbezpieczeństwo, warto również korzystać z własnego mobilnego routera w miejscu coworkingu, a nie z ogólnodostępnej, publicznej sieci.