Jak zapewnić sobie dostęp do sieci podczas wyjazdu zagranicznego?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak obniżyć koszta podróży delegacyjnej do kilku państw? Jak uzyskać dostęp do sieci podczas podróży biznesowych za granicę? Poznaj najlepsze rozwiązania i nie trać kontaktu z firmą na czas wyjazdu!

Jak zapewnić sobie dostęp do sieci podczas wyjazdu do kilku państw?

Jeśli często wyjeżdżasz służbowo za granicę, na pewno zdarzało Ci się stawać przed koniecznością wykupienia dodatkowego pakietu zagranicznego lub transferu internetowego do wykorzystania za granicą. Abonament z międzynarodowym pakietem rozmów to koszt minimum 50,00 zł miesięcznie, w zależności od operatora i rodzaju pakietu. O ile tego typu pakiety sprawdzają się w czasie regularnych i krótkich podróży, o tyle w trakcie wyjazdu służbowego ilość dostępnych minut, a przede wszystkim megabajtów danych sieciowych do wykorzystania może nie wystarczyć do zrealizowania firmowych celów. Jak nie narazić się na duże koszta roamingowe w trakcie służbowych podróży i nie tracić cennego kontaktu z firmą?

Wyjazd do kilku państw a dostęp do sieci

Doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących biznesmenów jest własny, przenośny router, tzw. MiFi. MiFi to mobilna odmiana routera WiFi, który można zabrać ze sobą w podróż. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, lekkie i posiada własne zasilanie bateryjne. To doskonałe rozwiązanie dla podróżujących biznesmenów oraz freelancerów pracujących zdalnie. Z routera można korzystać zarówno w budynkach, jak i w plenerze, urządzenie łapie także lepszy sygnał niż smartfony (w zależności od modelu).

Jakie są zalety MiFi?

Własny, mobilny router to rozwiązanie, które pozwala uniknąć wysokich opłat roamingowych podczas korzystania z Internetu w obcych krajach. Dodatkowa zaleta takiego urządzenia to fakt, że na czas wyjazdu korzystasz z własnej, zabezpieczonej sieci, nie narażając się na niebezpieczeństwa związane z publicznymi i ogólnodostępnymi sieciami WiFi. Mobilny router umożliwia nie tylko rozsyłanie korespondencji e-mail, czy sprawdzanie połączeń i kupowanie biletów. Z jego pomocą można wykonywać także połączenia głosowe oraz prowadzić wideokonferencje!

Czy MiFi może posiadać dodatkowe funkcje? Ile kosztuje takie urządzenie?

W zależności od modelu router może posiadać dodatkowe funkcje, takie jak:

  • Obsługa standardu sieciowego LTE
  • Kolorowy ekran poprawiający komfort obsługi
  • Slot na dodatkową kartę pamięci

Koszty wynajmu lub zakupu przenośnego routera są zazwyczaj o wiele niższe niż stawki roamingowe. Tego typu urządzenia kosztują średnio od 200,00 do 600,00 złotych.