Jak zorganizować firmową imprezę, która przejdzie do historii?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Firmowe imprezy to ważny aspekt życia zawodowego, sprzyjający integracji i dobrej atmosferze. Jak zorganizować firmową imprezę, która przejdzie do historii i będzie jeszcze długo wspominana przez Twoich pracowników? Zapraszamy do lektury!

Jak zorganizować firmową imprezę integracyjną?

Zanim przystąpisz do organizacji firmowej imprezy, określ jej cele. Inaczej wyglądają imprezy mające na celu zintegrować starych i nowych pracowników, inaczej wydarzenia, podczas których honoruje się zasłużone w firmie osoby oraz imprezy o charakterze team-building. Różnice te dotyczą nie tylko programu, ale i kosztów – wyjazd szkoleniowo-integracyjny z pewnością będzie dla firmy większym wydatkiem niż wyjście na miasto lub wynajęcie lokalu na wyłączność.

Jak zorganizować firmową imprezę?

Wybierz dogodny dla wszystkich termin

  • Dobierz starannie miejsce imprezy – na wydarzenia firmowe świetnie nadają się hotele, ośrodki szkoleniowe i obiekty konferencyjne
  • Zadbaj o niezbędne wyposażenie w miejscu imprezy, takie jak nagłośnienie, parkiet do tańca, czy stoły do wspólnych gier
  • Wybierz starannie catering, zadbaj o pracowników, którzy stosują specjalne diety
  • Zadbaj o bezpieczny powrót pracowników z imprezy lub w razie potrzeby noclegi
  • Sporządź program obfity w atrakcje – ciekawym urozmaiceniem firmowych imprez są różnego rodzaju rekreacje. Spotkanie firmowe może mieć np. charakter rywalizacji w paintball lub wypadu na kręgle, zakończonego wspólną kolacją w wynajętej knajpie. Inne przykładowe atrakcje to konkurs karaoke, impreza przebierana, potańcówka z zespołem, biesiada z lokalnym jedzeniem, kręgle lub zorganizowanie stacjonarnej gry miejskiej.
  • Uhonoruj najlepszych pracowników – impreza firmowa to dobra okazja, by nagrodzić najlepszych sprzedawców oraz najbardziej zasłużone osoby w firmie, nie zmarnuj tej okazji!
  • Zadbaj o gadżety dla uczestników imprezy – firmowe gadżety to wyjątkowy sposób nie tylko na rozreklamowanie firmy, ale i podarek dla pracowników

Jak zorganizować firmową imprezę w formie wyjazdu?

Wyjazd szkoleniowo – integracyjny to zawsze ważne i oczekiwane wydarzenie w firmie. Poza dobrą zabawą i ciekawymi szkoleniami trzeba się przyłożyć przede wszystkim do logistyki. Pierwszym krokiem do organizacji wyjazdu jest uzgodnienie z pracownikami dogodnego terminu, rezerwacja noclegów oraz zorganizowanie dla wszystkich transportu. Kolejne elementy to charakter i program pobytu. Wyjazd może mieć charakter stricte integracyjny, szkoleniowy, sportowy, integracyjno-szkoleniowy lub typowo turystyczny. Warto wykupić polisę ubezpieczeniową na czas wyjazdu dla uczestników wyjazdu oraz zapewnić im niezapomniane i ciekawe atrakcje.