Komu opłaca się pracować z domu?

2019.06.17

2 minuty i 4 sekundy

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
 • Praca z domu – ile można w ten sposób zarobić?
 • Komu opłaca się pracować z domu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Najpopularniejsze emotikony – musisz je poznać! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Najpopularniejsze emotikony – musisz je poznać! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Praca z domu to marzenie wielu Polaków. W ten sposób można sobie dorabiać, będąc studentem lub wychowującą matką. Jak się okazuje, praca zdalna przez Internet może stać się także głównym źródłem dochodów. Komu opłaca się pracować z domu?

Praca z domu – ile można w ten sposób zarobić?

Praca wykonywana z domu to najczęściej świadczenie usług online, czyli przez Internet. Freelancerzy, którzy porzucili stały etat na rzecz pracy zdalnej, najczęściej oferują takie usługi, jak:

 • Usługi multimedialne – oprawa fotograficzna, usługa graficzna, montaż video,
 • Tłumaczenie tekstów – tłumaczenia artykułów, transkrypcje,
 • Tworzenie i projektowanie stron internetowych,
 • Prowadzenie firmowego bloga i kanałów Social Media,
 • Udzielanie korepetycji, prowadzenie szkoleń online,
 • Copywriting, redagowanie artykułów, korekty tekstów, copywriting SEO.

Ile zarabia typowy polski freelancer? Według badań platformy useme.eu, zarobki osób, które pracują zdalnie, mogą sięgać od 2 do nawet 5 tysięcy złotych. Freelancerzy, którzy są już długo na rynku, mogą osiągać dochód netto nawet do 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Komu opłaca się pracować z domu?

Praca z domu niesie za sobą wiele korzyści. Jeśli jesteśmy specjalistami w danej dziedzinie, możemy liczyć na duże możliwości zarobku. Plusem są także elastyczne godziny pracy oraz oszczędność czasu. Zamiast dojeżdżać do biura, wykonujemy zadania zawodowe w domowym zaciszu, w komfortowych warunkach.

Komu opłaca się pracować z domu? Na największe wynagrodzenie mogą liczyć programiści i graficy. Zarobki są oczywiście w dużej mierze uzależnione od referencji i doświadczenia, mogą one sięgać 2500 – 6000 złotych miesięcznie. Inny ciekawy zawód, który można realizować bez wychodzenia z domu, to wirtualny asystent.

Zdalnie z domu można pracować także jako:

 • Tłumacz,
 • Doradca finansowy,
 • Specjalista ds. social media,
 • Sprzedawca w sklepie internetowym.

Zarobki w powyższych przypadkach mogą sięgać od 2500 do 4000 złotych, a nawet więcej. Wiele zależy od doświadczenia i umiejętności zdobywania klientów zainteresowanych świadczonymi usługami.

Chcesz się dowiedzieć więcej o pracy przez Internet? Zastanawia Cię, jaki zawód możesz wykonywać, nie wychodząc z domu? Sprawdź koniecznie nasz wpis: Praca przez Internet – sprawdź, jakie masz możliwości! Znajdziesz tam wiele cennych porad, które rozwieją Twoje wątpliwości związane z pracą zdalną!