Najdroższe domy polskich miast!

0
532
Najdroższe domy polskich miast!

Willa nad jeziorem lub komfortowy apartament w centrum to marzenie wielu Polaków. Ile kosztują najdroższe polskie domy? Które miasta są najdroższe? Zapraszamy do lektury!

Ile kosztują najdroższe domy w Polsce?

Ceny najdroższych domów w Polsce zaczynają się już od kilku milionów złotych. Koszt przestronnej rezydencji z ogrodem na Dolnym Śląsku to około 8 milionów złotych, podczas gdy zabytkowe wille w Konstancinie kosztują nawet 11 milionów złotych. Zabytkowy neobarokowy pałac na terenie województwa mazowieckiego można kupić już za trochę ponad 13 milionów złotych, podczas gdy posiadłość, na której terenie znajduje się ogród botaniczny, kosztuje prawie 20 milionów złotych.

Co zyskuje najemca, poza samą posiadłością?

Powierzchnia najdroższych polskich działek z luksusowymi domami może sięgać od 4 do nawet 27 hektarów. Niektóre polskie wille mają dostęp do ogrodu lub prywatnego parku i są wyposażone dodatkowo w letnie domki dla gości, inne posiadają takie atrakcje jak basen na świeżym powietrzu lub kort tenisowy. Cena zależy nie tylko od powierzchni rezydencji, ale i również stylu architektonicznego, lokalizacji oraz umeblowania wnętrza budynku. Niektóre z domów są na tyle zabytkowe, że ich wnętrza to prawdziwa lekcja historii dla nabywców! Najdroższe polskie wille można znaleźć między innymi na terenie województwa małopolskiego, mazowieckiego, na Mazurach oraz na Dolnym Śląsku. Każda z nich jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju!

Ciekawe polskie wille

Angel Wawel (Kraków)

Jedną z ciekawych polskich willi jest apartament Angel Wawel w Krakowie. To jedna z najdroższych willi w Polsce, która powstała z poklasztornych zabudowań z XVI wieku.

Do wyjątkowych zalet apartamentu, które przesądzają o jego wartości, należą między innymi:

  • Widok na Wawel
  • Rozmach i złote zdobienia (polichromie oraz balustrada)
  • Malowidła Jana Bukowskiego (autora zdobień w krakowskim kościele Mariackim)

Cena apartamentu to jedyne 21 milionów złotych.

Willa Wersal (Konstancin)

Inna ciekawa (i również jedna z najdroższych w Polsce) willi to zabytkowy dom – Willa Wersal w Konstancinie. W skład 10 – pokojowej willi wchodzi odrestaurowana piwniczka na wino oraz dodatkowy budynek z sauną, garażami, siłownią i pomieszczeniami dla służby. Willa pochodzi z 1809 roku i mimo odrestaurowania, wciąż posiada wewnątrz wiele zabytków, takich jak kaflowe piece oraz posadzki.