
Wróżby online w dobie pandemii
Dzięki technologicznym innowacjom, takim jak systemy ERP można usprawnić wiele procesów biznesowych w firmie. Aby przedsiębiorstwo się rozwijało, konieczna jest inwestycja w nowe technologie. Jedną z takich innowacji jest system ERP. Dlaczego warto wdrożyć go w firmie?
Dobry system ERP to system elastyczny, wielofunkcyjny i oferujący możliwość modułowego rozbudowania zgodnie z potrzebami i wymaganiami. Tego typu oprogramowanie to cenne narzędzie, które może znacznie ułatwić zarządzanie finansami i księgowością, kadrami i płacami, fakturowanie, prowadzenie księgi podatkowej, sprzedaż oraz zarządzanie magazynem. Dobry system ERP pozwala dostosować swoją funkcjonalność tak, by zagwarantować najlepsze rozwiązanie dla klienta, niezależnie od obszaru działania, czy skali przedsiębiorstwa.
Zakup ERP i wdrożenie tego systemu w firmie, to nie wydatek, lecz inwestycja i pod takim kątem należy rozpatrywać koszta związane z tym oprogramowaniem. W zależności od charakteru działalności, rozmiarów przedsiębiorstwa i potrzeb poszczególnych działów w firmie możesz dobrać dokładnie takie moduły, jakich potrzebujesz. Wdrożenie systemu ERP w podstawowej postaci to wydatek około kilkuset złotych rocznie, opcja ta jest dedykowana dla małych firm i służy automatyzacji prostych procesów takich jak wystawianie faktur, czy zarządzanie magazynem i sprzedażą.
Najpopularniejsze systemy ERP dla biznesu to między innymi oprogramowanie firmy Prolan, Unit4, Streamsoft, BPSC oraz rozwiązania dla firm od Comarch. Przed wdrożeniem danego systemu ERP warto się umówić na wstępną prezentację lub zamówić wersję demo.
Nowoczesne zarządzanie firmą w dzisiejszych czasach wymaga kompleksowego podejścia do biznesu oraz automatyzacji jak największej ilości obszarów działalności przedsiębiorstwa. Programy ERP sprawdzają się w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją, firmach transportowych, usługowych, sprzedażowych oraz handlowych, ponieważ automatyzują ich działanie w wielu obszarach. System ERP to idealne rozwiązanie, zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm oraz jednoosobowych działalności, które pozwala zwiększyć efektywność, zaoszczędzić czas oraz zminimalizować wydatki w firmie, dzięki czemu technologia ta wpisuje się w koncepcję nowoczesnego zarządzania biznesem.