Najpopularniejsze emotikony – musisz je poznać!

Google regularnie prezentuje internautom nowe zestawy emotikonów. Naklejek można używać z poziomu klawiatury Google, w wiadomościach oraz w aplikacji Messenger. Skąd wynika tak wielka popularność emoji? Które z nich są najczęściej używane? Zapraszamy do lektury!

Emotikony i emoji – co to takiego?

Emotikon to ideogram złożony z sekwencji znaków typograficznych, zazwyczaj przedstawiony w postaci obróconej o 90 stopni. Emoji to obrazkowa forma emotikonu (piktogram). Oba rodzaje znaków są stosowane przez internautów do wyrażenia emocji w konwersacjach prowadzonych za pomocą Internetu lub telefonów. Obecnie pojęcie emotikonów przeszło niemałą ewolucję, ponieważ mogą one służyć również do przedstawiania konkretnych przedmiotów, czynności, a nawet sytuacji. W niektórych komunikatorach, takich jak na przykład wieloplatformowy Trillian, emotikony mogą nawet wydawać dźwięki!

Emotikony i emoji – z czego wynika ich popularność?

Emotikony i emoji są chętnie używane przez użytkowników komputerów i telefonów na całym świecie. Obrazki wyrażające emocje i różne stany na stałe zadomowiły się w wielu kulturach, ponieważ z ich pomocą można trafniej wyrazić to, co się czuje w danym momencie. Korzystamy z emotikonów, by wyrazić swoje uczucia, zarówno pozytywne, jak i negatywne, a także, żeby zasygnalizować rozmówcy nasze intencje.

Jakie są najpopularniejsze emoji na świecie?

Światowy Dzień Emoji wypada co roku dokładnie 17 lipca. Z tej okazji Google często przygotowuje specjalne rankingi oraz ciekawostki dotyczące ikonek. Które emoji są najpopularniejsze i najczęściej używane? W TOP 10 najczęściej używanych emoji znajdują się między innymi:

  • Całus
  • Serduszko
  • Uśmiechnięte Emoji
  • Emoji w ciemnych okularach przeciwsłonecznych
  • Emoji z przymrużeniem oka

Spersonalizowane GIFy i naklejki – co to takiego? Jak stworzyć własną, spersonalizowaną naklejkę?

Poza standardowymi emoji, na klawiaturze Google można używać również innych ciekawych emotikonek. Są to różnego rodzaju naklejki, a także spersonalizowane avatary. Aby stworzyć spersonalizowanego avatara, który może zostać później użyty w naklejkach, należy skorzystać z aplikacji Bitmoji. Do aplikacji można zaimportować własne zdjęcie lub wybrać z propozycji avatarów postać, która najbardziej do nas pasuje. W ten sposób można wysyłać wiadomości obrazkowe wyrażające nie tylko emocje, ale i składające się z naszych podobizn!

Już teraz skopiuj emoji na swój komputer lub telefon!