Praca przez Internet – sprawdź, jakie masz możliwości!

Niniejszy artykuł pod tytułem Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Marzy Ci się praca przez Internet? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak można pracować zdalnie oraz gdzie szukać najlepszych ofert.

Praca przez Internet – jak zacząć? Co można robić?

Praca przez Internet jak najbardziej jest możliwa, z opcji tej mogą skorzystać nie tylko pełnoletni dorośli, ale także matki wychowujące dzieci, studenci oraz osoby nieletnie. Od czego zacząć pracę przez Internet? Co można robić?

Przykładowe zawody, w których można pracować zdalnie, to:

  • Wirtualny asystent – coraz więcej firm decyduje się na powierzenie swoich spraw administracyjnych wirtualnemu asystentowi. Rozwiązanie to wiąże się z szeregiem korzyści dla obu stron. Pracodawca nie musi wynajmować biura, a pracownik może pracować z dowolnego miejsca i wspierać swojego klienta w codziennej działalności firmy. W skład obowiązków wirtualnego asystenta wchodzi między innymi obsługa skrzynki pocztowej e-mail oraz nadzorowanie firmowej dokumentacji. Niektóre firmy rozszerzają zakres obowiązków także o prowadzenie kanałów social media.
  • Tłumacz – praca jako tłumacz ma wiele zalet. Jeśli pracujemy w charakterze freelancera, możemy ją wykonywać z dowolnego miejsca, byleby tylko mieć połączenie z Internetem i dostęp do podstawowych narzędzi pracy (laptop, oprogramowanie). Stawki są bardzo zróżnicowane, w zależności od języka obcego i kwalifikacji tłumacza. Za tłumaczenie tekstu o objętości do 2500 zzs możemy zarobić od 30 do nawet 100 złotych!
  • Transkrybent medyczny – usługi transkrypcji są szczególnie potrzebne w środowisku medycznym oraz naukowym. Dzięki nim można sporządzić rzetelną dokumentację z takich wydarzeń jak wykłady, wywiady, czy konferencje. Profesjonalna transkrypcja medyczna ułatwia także analizę badań i różnych treści sporządzanych przez instytucje zdrowia,
  • Twórca stron internetowych – większość twórców stron internetowych pracuje na własny rachunek lub pod skrzydłem agencji reklamowej. Pracę tę można wykonywać w biurze lub zdalnie. W ten sposób mogą pracować nie tylko programiści i koderzy, ale także content menago oraz copywriterzy. Oni także tworzą strony internetowe, dbając o to, co powinno się na nich znaleźć!

Praca przez Internet w domu

Wiele z wyżej wymienionych przez nas profesji może być realizowanych zdalnie, nie tylko z biura, ale i z własnego domu. Jeśli interesuje Cię praca przez Internet w domu, warto szukać ofert pracy w mediach lub w IT. W tych branżach obecnie obserwuje się duży przełom, jeśli chodzi o rodzaj współpracy. Pracodawcy coraz częściej dopuszczają możliwość pracy zdalnej, z domu.

Praca przez Internet dla nieletnich

Jeśli chodzi o pracę przez Internet dla nieletnich, najpopularniejsze formy zarobku to wypełnianie ankiet, testowanie różnych produktów (np. telefonów lub aplikacji) lub praca w charakterze konsultanta kosmetycznego. Aby uniknąć oszustw, lepiej nie angażować się w prace, które wymagają inwestycji na start, ani też nie wierzyć w bajońskie sumy oferowane przez niektórych ogłoszeniodawców.

Warto pamiętać także o kodeksie pracy. Zgodnie z tym dokumentem, osoba, która nie przekroczyła 16. roku życia, może pracować tylko na rzecz podmiotu prowadzącego działalność kulturalną, artystyczną, sportową lub reklamową. Podjęcie pracy przez osobę niepełnoletnią wymaga zgody rodzica lub opiekuna, a także zezwolenia właściwego inspektora pracy. Znalezienie ofert dla dzieci jest trudne, ale nie jest niemożliwe.

Praca przez Internet dla studenta

Najprostszy sposób na pracę przez Internet, jeśli chodzi o młode osoby, np. studentów, to praca w charakterze korepetytora. Równie popularne jest także wykonywanie tłumaczeń oraz redagowanie różnego rodzaju tekstów, czyli copywriting. Stawki są bardzo różne – za wykonanie prostego tłumaczenia z języka obcego na polski można zarobić od 35 do nawet 70 złotych za stronę. Natomiast copywriter liczy sobie zazwyczaj około 12 – 30 złotych za 1000 zzs, w zależności od tematyki zleconych publikacji i własnych umiejętności.

Praca przez Internet dla matek

Potrzebujesz pracy, którą mogłabyś wykonywać z domu i bez problemu połączyć ją z wychowywaniem małego dziecka? Internet oferuje wiele możliwości. Możesz pracować jako bloger, tłumacz, copywriter, wirtualny asystent, pracownik BOK, manager ds. social media, redaktor portalu internetowego lub nawet właściciel sklepu internetowego. Wbrew pozorom, to ostatnie nie wymaga od Ciebie dużego zaangażowania w realizację zamówień – współczesny biznes e-commerce korzysta z różnego rodzaju wsparcia – usługi takie jak dropshipping oraz outsourcing mają za zadanie odciążyć przedsiębiorcę.

Inny sposób na zarabianie pieniędzy przez Internet to sprzedawanie niepotrzebnych rzeczy, np. za pośrednictwem platformy ebay. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystywanie swojej pasji – np. do fotografowania i odsprzedawanie wykonanych zdjęć do banków zdjęć.