Praca w IT to nie tylko programowanie. Jak się okazuje, w branży tej można pracować także na wielu innych stanowiskach. Co więcej, otworzyła się ona ostatnio także na humanistów. Jak pracować w IT bez znajomości języków programowania? Podpowiadamy!
Praca w IT bez programowania – czy to możliwe?
Branża IT cieszy się ogromną popularnością, jeśli chodzi o perspektywy zawodowe. Wiele różnych specjalizacji, możliwość obcowania z najnowszymi technologiami, ciągły rozwój, rynek przyjazny pracownikom i wysokie zarobki – to tylko niektóre z atutów, które przemawiają za tym, by podjąć pracę w IT.
Jak się okazuje, rynek IT jest otwarty nie tylko dla programistów. Coraz częściej pracę w IT podejmują także humaniści, ekonomiści i marketingowcy. Ciekawych stanowisk pracy nie brakuje. Gdzie może się zatrudnić osoba, która nie zna się na programowaniu, języku Java i C++?
Praca w IT – stanowiska nie tylko dla informatyków
Stanowiska w IT, które nie wymagają znajomości języków programowania, to:
- Specjalista ds. sprzedaży – to doskonała opcja dla osób, które są komunikatywne, mają talent do sprzedaży i chcą spróbować swoich sił w IT. Jak każdy produkt, tak i oprogramowanie i różnego rodzaju aplikacje, muszą zostać dobrze zaprezentowane klientom i z sukcesem sprzedane, by wkroczyć na rynek i go podbić, tu właśnie do akcji wkracza specjalista ds. sprzedaży!
- Pracownik działu help-desk – jeśli masz dobrą dykcję, interesujesz się nowymi technologiami i posługujesz się biegle przynajmniej jednym obcym językiem, możesz spróbować swoich sił jako pracownik help-desk,
- Project Manager – na tym stanowisku konieczna jest wiedza i doświadczenie z zakresu zarządzania projektami. Projekt Manager odpowiada bowiem za efekty pracy całego zespołu deweloperów. Musi potrafić się z nimi dogadać, a także analizować na bieżąco postępy w pracy nad projektem.
- Tester oprogramowania – aby aplikacja mogła trafić na rynek, wcześniej musi zostać dokładnie przetestowana. Tym właśnie zajmują się testerzy. Nie muszą oni posiadać dużych umiejętności z zakresu programowania, wystarczy analityczny umysł, skrupulatność i zaangażowanie do pracy.
- Marketingowiec – jak w każdej branży, tak i w IT potrzebni są PRowcy. Copywriterzy, content managerowie, czy specjaliści ds. marketingu internetowego mogą znaleźć wiele ciekawych i dobrze płatnych ofert, nawet jeśli nie są za pan brat z fachową techniczną terminologią i programowaniem.
Chcesz się dowiedzieć więcej o pracy w IT? Odwiedź nasz wpis Branża IT – zarobki, kariera, perspektywy i przeczytaj więcej na ten temat!