
Wróżby online w dobie pandemii
W dzisiejszych czasach żadna nowoczesna firma nie jest w stanie funkcjonować efektywnie bez chmury. Jak poprawnie zarządzać wirtualnymi zasobami? Zaprzyjaźnij się z usługą przechowywania danych w chmurze dla biznesu!
Przechowywanie danych w chmurze to jedno z najbardziej popularnych nowoczesnych rozwiązań IT oraz udogodnień online stosowanych w biznesie. Zewnętrzne serwery do przechowywania danych cieszą się dużym powodzeniem w branżach związanych z księgowością, handlem, edukacją oraz wielu innych. Przechowywane na serwerze dane są dostępne z poziomu wielu różnych urządzeń (nie tylko z poziomu komputera), w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, mogą być udostępniane pracownikom, współpartnerom, klientom oraz podwykonawcom.
Archiwizacja danych w chmurze to usługa na porządku codziennym w takich firmach jak Amazon, Apple, Google, czy Microsoft. W większości przypadków usługa ta jest darmowa lub wymaga dopłaty po przekroczeniu limitu dostępnej przestrzeni. Przykładowe limity to np. 10 GB bezpłatnej przestrzeni (oferowane przez Symform oraz Mediafire), 2 GB danych (w ofercie Personal programu SpiderOak oraz w ramach podstawowego konta w Dropbox) lub 15 GB (konto osobiste w Microsoft OneDrive lub w Google Drive).
Decydując się na usługę przechowywania danych w chmurze, należy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami.
Są to:
Najważniejsze korzyści płynące z wdrożenia w firmie wirtualnych chmurowych magazynów to:
Światowy rynek usług w chmurze wciąż rośnie, między innymi dzięki temu, że wzrosło zaufanie przedsiębiorców. Cloud Computing ma coraz większy wpływ na rozwój przedsiębiorstw i poprawia efektywność wielu procesów biznesowych. Eksperci podają, że do 2020 roku polityka „no-cloud” będzie tak samo rzadka, jak obecnie polityka „no-internet”.
Na całym świecie z usługi wirtualnego dysku korzysta już ponad 86% przedsiębiorstw. Postaw na usługi przechowywania danych w chmurze i dołącz do nich!