Przechowywanie danych w chmurze – korzyści dla biznesu

Niniejszy artykuł pod tytułem Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach żadna nowoczesna firma nie jest w stanie funkcjonować efektywnie bez chmury. Jak poprawnie zarządzać wirtualnymi zasobami? Zaprzyjaźnij się z usługą przechowywania danych w chmurze dla biznesu!

Dlaczego wirtualne chmury są tak popularne?

Przechowywanie danych w chmurze to jedno z najbardziej popularnych nowoczesnych rozwiązań IT oraz udogodnień online stosowanych w biznesie. Zewnętrzne serwery do przechowywania danych cieszą się dużym powodzeniem w branżach związanych z księgowością, handlem, edukacją oraz wielu innych. Przechowywane na serwerze dane są dostępne z poziomu wielu różnych urządzeń (nie tylko z poziomu komputera), w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, mogą być udostępniane pracownikom, współpartnerom, klientom oraz podwykonawcom.

Jakie są koszta przechowywania danych w chmurze?

Archiwizacja danych w chmurze to usługa na porządku codziennym w takich firmach jak Amazon, Apple, Google, czy Microsoft. W większości przypadków usługa ta jest darmowa lub wymaga dopłaty po przekroczeniu limitu dostępnej przestrzeni. Przykładowe limity to np. 10 GB bezpłatnej przestrzeni (oferowane przez Symform oraz Mediafire), 2 GB danych (w ofercie Personal programu SpiderOak oraz w ramach podstawowego konta w Dropbox) lub 15 GB (konto osobiste w Microsoft OneDrive lub w Google Drive).

Jakie korzyści dla biznesu niesie za sobą przechowywanie danych chmurze?

Decydując się na usługę przechowywania danych w chmurze, należy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami.

Są to:

  • Pojemność
  • System płatności
  • Bezpieczeństwo

Najważniejsze korzyści płynące z wdrożenia w firmie wirtualnych chmurowych magazynów to:

  • Szybszy dostęp do infrastruktury i firmowych danych
  • Większa skalowalność
  • Większa dostępność i mobilność
  • Łatwość zarządzania dyskiem
  • Redukcja wydatków związanych z IT
  • Wzrost efektywności wielu procesów w firmie
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa

Przyszłość Cloud Computing

Światowy rynek usług w chmurze wciąż rośnie, między innymi dzięki temu, że wzrosło zaufanie przedsiębiorców. Cloud Computing ma coraz większy wpływ na rozwój przedsiębiorstw i poprawia efektywność wielu procesów biznesowych. Eksperci podają, że do 2020 roku polityka „no-cloud” będzie tak samo rzadka, jak obecnie polityka „no-internet”.

Na całym świecie z usługi wirtualnego dysku korzysta już ponad 86% przedsiębiorstw. Postaw na usługi przechowywania danych w chmurze i dołącz do nich!