
Wróżby online w dobie pandemii
Niniejszy artykuł pod tytułem Najpopularniejsze emotikony – musisz je poznać! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Najpopularniejsze emotikony – musisz je poznać! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.
Unia Europejska stawia nacisk na recykling! Czego dotyczą przyjęte zasady recyklingu? Które z nich są najbardziej rygorystyczne? Co to takiego circular economy? Zapraszamy do lektury!
Circular economy (gospodarka o obiegu zamkniętym) to jedna z najmodniejszych koncepcji ekonomicznych ostatnich lat. Główne założenie tego modelu polega na tym, że wartość zasobów powinna być utrzymywana w gospodarce tak długo, jak tylko się da. W trosce o zrównoważony rozwój ma wzrosnąć odzyskiwanie surowców i ponowne przywracanie ich do obiegu produkcyjnego, wielokrotne produkowanie może dotyczyć różnych gałęzi przemysłu.
Dzięki circular economy możliwe jest:
Na drodze do circular economy kraje stosują między innymi takie rozwiązania jak zwiększenie rygorystyczności zasad segregowania odpadów oraz zredukowanie ilości używanych tworzyw sztucznych. Jak przygotowania do gospodarki o obiegu zamkniętym wyglądają w krajach Unii Europejskiej?
Projekt gospodarki o obiegu zamkniętym oraz specjalny plan działania w tym kierunku został przyjęty w UE w grudniu 2015 roku. Nowe przepisy dotyczą między innymi magazynowania żywności, projektowania ekologicznego produktów, recyklingu tworzyw sztucznych oraz składowania odpadów. Kraje, które najszybciej zaczęły wdrażać nowe rozwiązania na drodze ku circular economy to między innymi Holandia oraz Finlandia.
Jak na ich tle wypada Polska? Niestety nasz kraj zajmuje ciągle niewysokie pozycje w rankingach ekoinnowacji. Wciąż zaniedbywane są kwestie dotyczące oczyszczania ścieków oraz redukcji zanieczyszczeń powietrza, a przedsiębiorcy rzadko stosują się w pełni do zasad strategii Eco-friendly, zasłaniając się zbyt wielkimi kosztami takich wdrożeń.
Przejście na circular economy może być jedną z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjęto na świecie. Nowe modele biznesowe pozwolą odnieść korzyści zarówno w wymiarze finansowym, jak i społecznym oraz zdrowotnym. Gospodarka o obiegu zamkniętym może się przyczynić do rozwiązania jednego z najważniejszych problemów współczesnego świata – czyli zmniejszającej się z dnia na dzień ilości oraz dostępności zasobów naturalnych.