
Wróżby online w dobie pandemii
Wirtualny asystent Google został w końcu oficjalnie uruchomiony w Polsce! Stało się to 16 stycznia 2019 roku. Od tego czasu każdy z nas może testować jego możliwości i komunikować się z nim za pomocą języka polskiego.
Przez wielu oceniany jest jako zalążek sztucznej inteligencji, dla innych jest tylko ciekawym dodatkiem do smartfona. Jedno jest pewne – naprawdę potrafi ułatwić życie! Jest to bowiem wirtualny pomocnik, który znajduje się w naszym urządzeniu mobilnym. Możemy z nim prowadzić normalną rozmowę, zadawać mu pytania i wydawać polecenia.
Przede wszystkim odpowie na nasze pytania, wyszuka informacji, których potrzebujemy. Może nawet zrobić dla nas zakupy w Internecie, zmieniać ustawienia w urządzeniu, z którego korzystamy, czy też zarządzać naszym kalendarzem.
Możemy z nim po prostu porozmawiać, a jeżeli mamy ochotę, zaśpiewa nam piosenkę, opowie kawał lub… powie coś miłego!
Oczywiście asystent czasami się gubi lub traci kontekst rozmowy. Jeżeli jednak nauczymy się z niego korzystać, odkryjemy, że jest naprawdę przydatny. Nie spodziewajmy się jednak, że będziemy z nim rozmawiać jak ze swoim znajomym.
Możemy zapytać naszego wirtualnego asystenta, co dokładnie potrafi. Z chęcią nas o swoich umiejętnościach powiadomi.
Warto jednak od razu poinformować o bardzo przydatnej opcji, jaką są błyskawiczne tłumaczenia. Dzięki temu bez problemu dogadamy się za granicą.
W Polsce, z racji tego, że wirtualny Asystent Google dopiero wychodzi na rynek, jego funkcje nie są aż tak rozbudowane. Jednak z biegiem czasu z całą pewnością będzie ich przybywać.
Niektóre z dostępnych funkcji:
W przypadku większości urządzeń z systemem Android najpierw należy otworzyć aplikację Google. Po jej uruchomieniu na ekranie głównym aplikacji klikamy Menu, a następnie Ustawienia. Powinna pojawić się m.in. sekcja „Asystent Google”. Tam klikamy „Włącz”.
Po włączeniu Asystenta na swoim smartfonie, czy tablecie musimy nacisnąć i przytrzymać przycisk ekranu głównego. Możemy też powiedzieć „OK Google”. Następnie możemy zadać pytanie lub wydać polecenie. I już!