Wirtualny Asystent Google – jak z niego korzystać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ile zarabia freelancer – sprawdźmy! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wirtualny asystent Google został w końcu oficjalnie uruchomiony w Polsce! Stało się to 16 stycznia 2019 roku. Od tego czasu każdy z nas może testować jego możliwości i komunikować się z nim za pomocą języka polskiego.

Czym jest Wirtualny Asystent Google?

Przez wielu oceniany jest jako zalążek sztucznej inteligencji, dla innych jest tylko ciekawym dodatkiem do smartfona. Jedno jest pewne – naprawdę potrafi ułatwić życie! Jest to bowiem wirtualny pomocnik, który znajduje się w naszym urządzeniu mobilnym. Możemy z nim prowadzić normalną rozmowę, zadawać mu pytania i wydawać polecenia.

Co potrafi Wirtualny Asystent Google?

Przede wszystkim odpowie na nasze pytania, wyszuka informacji, których potrzebujemy. Może nawet zrobić dla nas zakupy w Internecie, zmieniać ustawienia w urządzeniu, z którego korzystamy, czy też zarządzać naszym kalendarzem.

Możemy z nim po prostu porozmawiać, a jeżeli mamy ochotę, zaśpiewa nam piosenkę, opowie kawał lub… powie coś miłego!

Oczywiście asystent czasami się gubi lub traci kontekst rozmowy. Jeżeli jednak nauczymy się z niego korzystać, odkryjemy, że jest naprawdę przydatny. Nie spodziewajmy się jednak, że będziemy z nim rozmawiać jak ze swoim znajomym.

Dodatkowe opcje

Możemy zapytać naszego wirtualnego asystenta, co dokładnie potrafi. Z chęcią nas o swoich umiejętnościach powiadomi.

Warto jednak od razu poinformować o bardzo przydatnej opcji, jaką są błyskawiczne tłumaczenia. Dzięki temu bez problemu dogadamy się za granicą.

W Polsce, z racji tego, że wirtualny Asystent Google dopiero wychodzi na rynek, jego funkcje nie są aż tak rozbudowane. Jednak z biegiem czasu z całą pewnością będzie ich przybywać.

Niektóre z dostępnych funkcji:

  • możemy sprawdzić informacje i notowania giełdowe
  • znajdziemy informacje o historii i wydarzeniach
  • możemy sprawdzić informacje o wartościach odżywczych składników i potraw
  • dostaniemy wskazówki dojazdu i informacje o ruchu na drodze
  • ustawimy powiadomienia, budziki, stworzymy listy zakupów
  • podyktujemy smsy, czy maile i zadzwonimy przy użyciu komendy głosowej

Jak aktywować Asystenta?

W przypadku większości urządzeń z systemem Android najpierw należy otworzyć aplikację Google. Po jej uruchomieniu na ekranie głównym aplikacji klikamy Menu, a następnie Ustawienia. Powinna pojawić się m.in. sekcja „Asystent Google”. Tam klikamy „Włącz”.

Po włączeniu Asystenta na swoim smartfonie, czy tablecie musimy nacisnąć i przytrzymać przycisk ekranu głównego. Możemy też powiedzieć „OK Google”. Następnie możemy zadać pytanie lub wydać polecenie. I już!